Aktuality

Ukázkové lekce
Ukázkové lekce pro začátečníky s 50% zvýhodněním proběhnou v listopadu ve Sportcentrech Palmovka i Evropská a také v Loděnici Bohemians. Další informace najdete zde .
Pokračování ...
Nový IndoorRowing.cz již brzy!
Již brzy spustíme zbrusu nový web IndoorRowing.cz !    
Pokračování ...
Další aktuality...

Hledání

Co je to indoor rowing

Indoor Rowing zahrnuje veškeré cvičení na veslařském trenažéru ve všech jeho podobách - od individuálního kondičního cvičení doma či ve fitcentru, přes skupinové lekce s instruktorem, cvičení pro redukci hmotnosti a rehabilitaci až po trénink sportovců či závody. Výraz Indoor Rowing je z nouze přejatý z angličtiny v nezměněné podobě, protože chybí vhodný český ekvivalent. „Cvičení na veslařském trenažéru" je poněkud opisné a dlouhé; „halové veslování" by zase úplně nevystihlo podstatu (i když „Indoor Rowing" popravdě také ne). 

Celý článek...
 

Technika tempa

rower_alex_anim.gif Lidé bez předchozí zkušenosti s veslováním si při prvním pokusu o cvičení na trenažéru často chybně nastaví příliš vysoký stupeň zátěže, madlo poté začnou přitahovat především pažemi, nesprávně zapojují tělo, nevyužívají sílu nohou a to vše provádí bez odpočinku zběsilým tempem. Druhý den se pak nemohou hýbat a k veslařskému trenažéru se již více raději ani nepřiblíží.
Technice tempa je třeba věnovat zpočátku velkou pozornost, či ještě lépe začít cvičit s někým, kdo může vysvětlit základy a dokáže upozornit na případné chyby. Správná technika je u tohoto cvičení velmi důležitá jak pro jeho efektivitu tak i ze zdravotních důvodů. Zafixované nesprávné stereotypy se později hůře odstraňují.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 Následující > Konec >>

Výsledky 5 - 6 z 6
www.indoorrowing.cz  |  design
 
 
.   .