Hledání

Concept2

C2 rekordy

c2_purefunweb.jpg Nejlepší světové výkony na veslařském trenažéru ve všech kategoriích na trati 2.000m najdete zde ve výsledkových listinách Concept2.

U nás drží rekord mezi ženami od roku 2005 Miroslava Knapková - 6:42,2. Z mužů je nejlepší Ondřej Synek, který na Mistrovství republiky 2006 zajel 2km za 5:42,8.

 

web concept2.com

Webové stránky výrobce i některých národních zastoupení (zejména www.concept2.com a www.concept2.co.uk) jsou neocenitelným a téměř nevyčerpatelným zdrojem informací. Mnoho materiálů je na webech volně ke stažení, jsou zde interaktivní tréninkové aplikace, tipy na využití trenažérů, motivační programy atd. atd.
Jednou z nejzajímavějších částí jsou diskusní fóra uživatelů, které jsou hojně navštěvovaná a v tisícovkách příspěvků jsou zde probrány snad všechny otázky spojené s veslováním na trenažérech.

Celý článek...
 

Snímač tepové frekvence

suuntoweb.jpg Hodnota srdeční frekvence je velmi přesným vyjádřením intenzity cvičení. Monitor PM4 má integrovaný přijímač signálu z hrudního snímače Suunto a hodnotu tepové frekvence je při jeho použití možné průběžně sledovat na monitoru (předešlý model PM3 pracuje s technologií Polar a je třeba použít externí přijímač signálu).

Celý článek...
 

LogCard

_q2f2418_logpm3web.jpg Osobní magnetická karta LogCard (volitelné příslušenství trenažéru)

  • uchovává veškeré údaje o Vašich trénincích
  • zaznamená každý ujetý metr na trenažéru – při rozcvičování (Just Row) i při tréninku
  • využíváte-li snímač srdeční činnosti Suunto zajistí Vám Logcard jeho připojení bez přihlašovací procedury
  • na každé kartě může být zadáno až 5 uživatelů
  • kapacita karty stačí na uložení cca 300 tréninků každého z nich
  • na Logcard je možné uložit své oblíbené tréninky – není pak nutné jejich manuální nastavování (při nastavování nového cvičení v nabízí monitor vždy možnost uložit jej na kartu)
  • kdykoliv si lze „zazávodit“ se svými výkony z minulosti a zlepšovat tak třeba svá maxima na soutěžních tratích
  • při bezdrátových závodech bude na všech monitorech u Vaší lodičky zobrazeno Vaše jméno
  • při použití Logcard jsou veškeré údaje ukládány na magnetickou kartu, nikoliv do paměti monitoru
  • s Logcard je mírně pozměněné menu monitoru; zejména pro skupinové lekce je výhodnější přesunout si na ní údaje z paměti monitoru zpětně až po ukončení cvičení (tzn. po skončení cvičení zasunout kartu do monitoru, zvolit "LogCard Utilities", dále "Move Workout", přesunutí údajů o cvičení (označeného šipkou) z paměti monitoru na LogCard, se potvrdí dalším zmáčknutím "Move Workout")
  • tyto údaje pak lze dále zpracovat např. na PC v aplikaci Logcard Utility
  • v tomto programu lze stáhnout data z Logcard ve formátu csv (Excel)
  • ti, kteří mají založený svůj profil na www.concept2.com si mohou veškeré údaje o cvičení do něj nahrávat a vést si tak stále aktualizovaný tréninkový deník
  • veškeré údaje lze využít pro zpětné porovnání výkonů a analýzu vývoje výkonnosti – například srovnáním stejného typu tréninků, zvláště při využití snímače srdeční frekvence

Snímač tepové frekvence
 

Monitor

Monitor veslařského trenažéru je jeho částí, která prodělala největší vývoj, a která zároveň zásadně rozšiřuje možnosti využití. Monitor zobrazuje průběžně standardní údaje o cvičení jako čas, ujetou vzdálenost, frekvenci tempa, případně tepovou frekvenci a všechny tyto hodnoty jsou ukládány do paměti, což umožňuje srovnávání a analyzování výkonů.

Celý článek...
 

Nastavení a princip zátěže

flywheel_minweb.jpg Zvyšujeme-li stupeň zátěže klapkou na pravé přední části trenažéru, zvětšujeme zároveň přístup vzduchu do bubnu trenažéru, ve kterém se točí lopatkové kolo. Více vzduchu = větší odpor. Pokud je buben znečištěný nebo přes něj třeba přehodíme ručník, ovlivní to přístup vzduchu a sníží se výsledný odpor. Na ten má vliv také např. nadmořská výška a hustota vzduchu. Proto je nastavený stupeň zátěže vždy pouze orientační. Kdo potřebuje znát úroveň zátěže zcela přesně, musí využít funkci Drag Factor v monitoru trenažéru (viz Monitor PM4 níže). Tato hodnota je spolehlivá bez ohledu na vnější podmínky a je srovnatelná na všech trenažérech Concept2. Při závodech si účastníci proto nejprve pomocí tohoto údaje nastavují odpor, na který jsou zvyklí.

Celý článek...
 

Historie a současnost

V roce 1976 bojovali pozdější zakladatelé firmy Concept2 Pete Dreissigacker a jeho bratr Dick o místo v olympijském veslařském týmu USA. Aby zvýšili své šance, vyvinuli zcela nový typ vesel. Na olympijské hry se tehdy sice nekvalifikovali, ale nový design vesel se ukázal jako krok správným směrem a jejich výrobky byly brzy uvedeny na trh pod značkou Dreissigacker Racing Oars. V následujících letech jejich produkty výrazně změnily tvář veslařského sportu a dnes je používá 70 procent veslařů na celém světě.

 

Celý článek...
 
www.indoorrowing.cz  |  design
 
 
.   .