Hledání

Testy

all_dataweb.jpg Testování hraje důležitou roli pro motivaci, sledování stanovených cílů a kontrolu účinnosti tréninku. Mělo by být prováděné pravidelně na trati, která odpovídá zvoleným cílům cvičení. Pokud má někdo za cíl posilování aerobní i anaerobní výkonnosti či přímo trénink na závody, měl by si občas zkusit zajet naplno trať 2.000 m. Chce-li si někdo zvýšit celkovou kondici, měl by vybírat mezi delšími vzdálenostmi a kromě dosaženého času sledovat také své subjektivní pocity. V každém případě doporučuji vybrat si pro testování některou z tratí vedených ve výsledkových listinách na Concept2.com, aby bylo možné se zároveň porovnat s ostatními. Své výsledky si vždy zaznamenejte pro budoucí srovnání.

Výsledky na trati 4 min hodnotí O´Neillův test s poměrně vysoko nastaveným měřítkem.

Tisíce výsledků na 11 tratích ve všech věkových kategoriích, které během sezóny stále přibývají, lze nalézt na stránkách Concept2.com. Soutěžní sezóna začíná vždy 1.května.

Na trenažéru můžete testovat také své silové schopnosti například v rámci zahřátí před cvičením (své výsledky si zaznamenejte pro budoucí srovnání):

Maximální výkon
Nastavte si na monitoru zobrazení ve Wattech (Change Units) a vyšší stupeň zátěže než obvykle. Prvním tempem poloviční intenzitou uveďte lopatkové kolo do pohybu, další 4 tempa proveďte maximálním úsilím. Sledujte nejvyšší dosaženou hodnotu, kterou zaznamenáte pravděpodobně ve 3 tempu.

Anaerobní výkonnost
Nastavte si na monitoru dobu cvičení na 30 sekund (nebo vzdálenost na 200 metrů), ostatní nastavení proveďte stejně jako v předchozím případě. Absolvujte zvolenou trať maximální intenzitou a sledujte průměrnou dosaženou hodnotu ve Wattech ve spodní části displeje.

 

Step test - 5 čtyřminutových úseků absolvovaných na předepsané intenzitě. Výsledkem by měla být

- hodnota anaerobního prahu

-predikce maxima na 2km trati

Protokol ke stažení zde , příp. na freespirits.com

 

Concept2 - společnost, trenažér apod.

 
www.indoorrowing.cz  |  design
 
 
.   .