Cvičení na veslařském trenažéru je skvělý rehabilitační prostředek po mnoha typech úrazů zejména dolních končetin, po některých náhradách kloubů apod. Je důležité, že zatěžuje pohybový aparát velmi šetrně a umožňuje průběžně ovlivňovat rozsah pohybu. Stejně jako u lidí s nadváhou či seniorů je i zde velmi důležité, že váha těla spočívá na sedátku. Protože je při veslování tělo zapojené symetricky, je možné podle potřeby nechat větší část potřebné energie na zdravé končetině a svalovou sílu či motoriku v té rehabilitované budovat postupně.
Doplňkový trénink
Cvičení na veslařském trenažéru zapojuje většinu svalových skupin a to intenzitou, která se může pohybovat od velmi lehkého aerobního cvičení až po maximální anaerobní zátěž. Díky této univerzálnosti to je vynikající doplněk tréninku u mnoha sportovních disciplín a to jak těch, které vyžadují skvělou aerobní kondici a vytrvalost (běh na dlouhé vzdálenosti, běh na lyžích či cyklistika) tak i takových kde je potřeba spíše výbušná síla (sprinty a některé další disciplíny lehké atletiky, hokej, ragby atd.).
Cvičení na veslařském trenažéru může vhodně zpestřit přípravu sportovců. Protože cvičení na něm je šetrné k pohybovému aparátu, umožňuje jim trénovat také např. během rekonvalescence kdy se nemohou zapojit naplno do tréninku. Trénovat na trenažéru lze v každém počasí po celý rok.
Kromě toho je možné veslařský trenažér jednoduše využít k testování výkonnosti, analýze a porovnání výsledků.
Na veslařském trenažéru se dá také závodit
|