Aktuality

Ukázkové lekce
Ukázkové lekce pro začátečníky s 50% zvýhodněním proběhnou v listopadu ve Sportcentrech Palmovka i Evropská a také v Loděnici Bohemians. Další informace najdete zde .
Pokračování ...
Nový IndoorRowing.cz již brzy!
Již brzy spustíme zbrusu nový web IndoorRowing.cz !    
Pokračování ...
Další aktuality...

Hledání

Rehabilitace

Cvičení na veslařském trenažéru je skvělý rehabilitační prostředek po mnoha typech úrazů zejména dolních končetin, po některých náhradách kloubů apod. Je důležité, že zatěžuje pohybový aparát velmi šetrně a umožňuje průběžně ovlivňovat rozsah pohybu. Stejně jako u lidí s nadváhou či seniorů je i zde velmi důležité, že váha těla spočívá na sedátku. Protože je při veslování tělo zapojené symetricky, je možné podle potřeby nechat větší část potřebné energie na zdravé končetině a svalovou sílu či motoriku v té rehabilitované budovat postupně.

Doplňkový trénink

_q2f2299_trener_moddweb.jpg Cvičení na veslařském trenažéru zapojuje většinu svalových skupin a to intenzitou, která se může pohybovat od velmi lehkého aerobního cvičení až po maximální anaerobní zátěž. Díky této univerzálnosti to je vynikající doplněk tréninku u mnoha sportovních disciplín a to jak těch, které vyžadují skvělou aerobní kondici a vytrvalost (běh na dlouhé vzdálenosti, běh na lyžích či cyklistika) tak i takových kde je potřeba spíše výbušná síla (sprinty a některé další disciplíny lehké atletiky, hokej, ragby atd.).
Cvičení na veslařském trenažéru může vhodně zpestřit přípravu sportovců. Protože cvičení na něm je šetrné k pohybovému aparátu, umožňuje jim trénovat také např. během rekonvalescence kdy se nemohou zapojit naplno do tréninku. Trénovat na trenažéru lze v každém počasí po celý rok.
Kromě toho je možné veslařský trenažér jednoduše využít k testování výkonnosti, analýze a porovnání výsledků.

 

Na veslařském trenažéru se dá také závodit

 
www.indoorrowing.cz  |  design
 
 
.   .