Hledání

Snižování nadváhy

Jediný zaručený způsob snižování nadváhy je důsledné omezení příjmu energie a zvýšení jejího výdeje. Pomůže znát hodnotu svého bazálního metabolismu a mít představu o tom kolik energie přijímáme v potravě a kolik jí spotřebujeme při cvičení.

vaha_weightlossweb.jpg Účinné cvičení pro snížení nadváhy by mělo probíhat kontinuálně po delší dobu na relativně nízké intenzitě a nemělo by klást nadměrné nároky na pohybový aparát tak, aby fyzická kondice příliš nelimitovala délku cvičení. Mělo by zapojovat komplexně celé tělo a intenzitu pohybu by mělo být možné průběžně plynule upravovat podle momentálního pocitu i se zlepšující se kondicí.
Veslování na trenažéru tato kritéria splňuje. Speciálně pro cvičící s nadváhou má velký význam, že hmotnost jejich těla nese sedátko a také možnost upravit si do značné míry rozsah pohybu. Veslování zapojuje velké množství svalů, které ke své činnosti spotřebovávají energii a ve srovnání s jednostranně zaměřenými typy pohybu je jeho energetický výdej větší. Údaje z monitoru trenažéru pomáhají při cvičení dosáhnout stanovených cílů a okamžitá zpětná vazba podporuje motivaci. Cvičit lze kdykoliv dle časových možností jednotlivce individuálně, na skupinových lekcích Crew Class i při speciálním skupinovém cvičení zaměřeném na hubnutí.

Boj s obezitou představuje závažný celosvětový problém. Concept2 věnuje proto redukci hmotnosti velkou pozornost. Na stránkách www.concept2.com je mnoho tipů a rad jak trenažér pro hubnutí využívat, je možné se zde inspirovat příběhy lidí, kterým se podařilo změnit životní styl a pro sestavení správného tréninkového plánu je k dispozici interaktivní aplikace. Další motivaci lze hledat na fóru uživatelů věnovaném speciálně využití cvičení na trenažéru pro hubnutí.

 

Rehabilitace a doplňkový trénink 

 
www.indoorrowing.cz  |  design
 
 
.   .