Hledání

O tomto webu

Cílem tohoto webu je shrnout na jednom místě co nejvíce informací o cvičení na veslařských trenažérech. Pokud Vás spíše zajímají "praktické" informace o cvičení ve Sportcentrech Palmovka a Evropská a v Loděnici Bohemians v Praze, ty najdete na stránkách www.ConceptFitness.cz.   

Hlavním důvodem pro vznik obou webů je moje přesvědčení, že veslování na trenažéru je skvělé cvičení prakticky pro každého, které zatím není doceněné a snaha aspoň malým dílem přispět k jeho popularizaci. 
Zdrojem informací jsou hlavně praktické zkušenosti ze skupinových lekcí, které v Concept Fitness provozujeme, a dále také materiály výrobce veslařských trenažérů, firmy Concept2 a českého zastoupení, příspěvky v diskusích zejména na amerických a britských stránkách Concept2, materiály Českého veslařského svazu atd.
Nemám ambice podat vyčerpávající popis trenažéru a jeho obsluhy, natož jeho starších modelů. Informace tohoto typu jsou na stránkách výrobce, firmy Concept2, a také dovozce trenažérů do ČR - www.concept2.cz. Na nezbytné minimum jsou zkráceny texty o fyziologii apod. a uvádím raději odkazy na erudovanější zdroje informací.
Protože jsou tyto stránky věnované především amatérským uživatelům, neobsahují v části věnované vlastnímu cvičení systematické tréninkové plány, ale spíše tipy a náměty na praktické využití trenažérů.
Stránky nejsou zdaleka hotové a pravděpodobně nebudou hotové nikdy. Věřím totiž, že budou stále přibývat další materiály a budu vděčný za případné náměty.

Pavel Šmolka
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny

Co je to Indoor Rowing?
 
www.indoorrowing.cz  |  design
 
 
.   .